Skip to main content

Ahhoz, hogy a személyes profilod valóban professzionálisnak hasson – és persze, hogy könnyebb legyen megosztani mondjuk az önéletrajzodban -, érdemes személyre szabni a nyilvános URL-t. Ha nem tudod, hogy hol és hogyan tedd, akkor itt a link, csak kattintani kell, és követni a leírást. Többféle háttérrel, világítással, igény szerinti beállításokkal önéletrajzhoz, ajándékba, emlékbe, közösségi oldalakra profilképnek, stb…

hogyan készítsünk tökéletes profilt az álláskereséshez

Ha esetleg nem értesz ahhoz a specifikus területhez, akkor pedig fejleszteni magad azon a téren. Általában 1-2 oldal
elegendő ahhoz, hogy bemutasd a legfontosabb információkat. Az interjú során részletesebben
elmondhatod a tapasztalataidat. Lehetőséged van kreatív lenni az önéletrajzodban, például egyedi színekkel,
betűtípussal vagy elrendezéssel.

Valós profilkép hiánya

Miután bekapcsoltad a Creator Mode-ot, azt fogod látni, hogy az eddigi Connect gomb Follow-ra vált. Egy-egy cikk „keresőoptimalizálásához” csak annyit kell tenni, hogy megnyitod a cikket, ahol a „Publishing” menüre kattintasz, majd ezen belül a „Settings”-re. Ekkor megjelennek olyan szövegmezők, ahol módosíthatod a cikk SEO-címét és leírását. Kattintásra fel fog bukkanni egy vízszintes menü, benne több opcióval, melyek közül az első a kép, de van videó, slide, link és kód lehetőség is. Ha erre rákattintasz, akkor megnyílik egy egyszerű szövegszerkesztő felület, alapvető formázási lehetőségekkel. A „Hedline” sorba írhatod értelemszerűen a címet, majd alá a szöveget.

hogyan készítsünk tökéletes profilt az álláskereséshez

Ezek után talán furcsának is tűnhet, hogy ez az információ eddig miért nem volt elérhető. Ami itt a grafikonon kívül érdekes, az az alatta található lista. Kiválasztható, hogy milyen bontásban szeretnéd látni a követőid, annak érdekében, hogy részletesebb képet nyerj róluk. Választhatsz helyszín, munkaterület, iparág, pozíció, cégméret alapján. Ha viszont olyan embereket látsz itt, akik nem igazán passzolnak a munkakeresésed irányához, akkor valamit változtatnod kell a profilodon, hogy a megfelelő emberek találják meg.

CBD olaj termékek forgalmazása Magyarországon 2021

Ezek közül az első az állapotfrissítés, vagyis amikor posztolsz a LinkedInre. Itt használhatod a posztoknál a LinkedIn javaslatait, de az általad kiválogatott hashtageket is. Nem csak a beviteli mező alatt találsz javaslatokat hashtagekre, hanem, ha # után elkezdesz írni egy szót, a foglalkoztatás feltételei akkor szintén feldobja a lehetőségeket. Ehhez persze nem árt tudni, hogy ki is a célközönséged, azaz kik követnek téged a Linkedinen. Kiderül például, hogy milyen iparágakból jönnek, akik érdeklődnek a céged iránt, ami már jó támpontot jelent a posztok témájának meghatározásához.

Próbálkozz videós álláshirdetésekkel!

Szánjunk időt arra, hogy akár a telefonunkkal egy friss fotót készítsünk magunkról, a 10 évvel ezelőtti tablókép nem biztos, hogy megfelelő erre a célra. Ügyeljünk az önéletrajz formázására, no meg a helyesírásra, hiszen a beküldött dokumentum alapján alakul ki rólunk az első benyomás, ami kulcsfontosságú lehet. Épp ezért egy mlesztett, tagolatlan szöveget ne küldjünk önéletrajz gyanánt. Ügyeljünk az időrendre, ahol álláshirdetést adhat fel használjuk a kiemelés lehetséges formáit, vagyis az aláhúzást, valamint a vastag betűket. Erdőssy Gellért, karrier tanácsadó és profi önéletrajz író partnerünkkel való együttműködésnek köszönhetően most a CV fotózásod mellé ajándékba adjuk Gellért nagy sikerű Cápatörvények című könyvét. Állásváltóknak segítek önéletrajzírási tippekkel, álllásinterjú felkészítéssel, karrier tanácsadással és LinkedIn oktatással.

hogyan készítsünk tökéletes profilt az álláskereséshez

Az interjú során részletesebben el kell mondani a
tapasztalataidat és bemutatni a képességeidet, amelyeket az önéletrajzodban
említettél. Még mindig fontos a motivációs levélA Glassdoor által megkérdezett szakértő, David Boggs szerint 40 felett szinte mindenki azt gondolja, hogy fontos a motivációs levél, ám ez ma már nem így van. Boggs úgy véli, az e-mail számít mostanra a kísérőlevélnek, amelyben az önéletrajzunkat elküldjük. „Nem csak hogy szükségtelen a motivációs levél, a túl sok dokumentum mindössze arra jó, hogy összezavarja a HR-est” – mondja Boggs. Szerinte inkább arra kell figyelmet fordítani, hogy az elküldött e-mail kellőképpen testreszabott legyen a cég igényeinek megfelelően, mert a sablonos levél nem emel ki minket a tömegből.

Állam-vizsga

A legtöbb álláskereső még mindig úgy gondolja, hogy az önéletrajz egy adatlap, amit a legnagyobb részletességgel kell kitölteni. A keresőkifejezések alatt a profilod alapján a LinkedIn összeválogat neked jópár álláshirdetést, és bár valószínűleg nem mindegyik lesz számodra érdekes, azért találhatsz párat, ami ígéretes lehet. Ha a LinkedIn kerül szóba, akkor sokan először erre a pontra gondolnak. Az első pillantás általában a fényképre vetül, ezért különösen fontos, hogy milyen fotót választunk önéletrajzunk elejére. Ajánlatos aktuális, előnyös arcképet választani magunkról, amivel jó benyomást kelthetünk. A képet ne kivágjuk valahonnan, hanem direkt portré fotót készítsünk.

Mutassuk be a céget

Nem érdemes 2-3 évnél régebbi képet használnod, főleg, ha azóta jelentősen megváltozott a külsőd (hajszín, szemüveg, testsúly stb.). A személyes vagy online interjún úgyis fény fog derülni az aktuális kinézetedre, ahol szintén egy negatív benyomással indítasz, ha nem ismernek fel a beküldött fotód alapján. Ha ilyen megnevezéseket használsz az önéletrajzodban, akkor könnyen lehet, hogy ezeket senki nem fogja érteni, és az egyébként jól megírt pályázatod a kupac aljára kerül. Például a market advisor helyett nyugodtan használd, az ügyfélszolgálati ügyintéző megnevezést! A közérthetőségen túl ez még azért is hasznos, mert a toborzási munkatársak ezekre a közismert kulcsszavakra keresnek rá önéletrajz-adatbázisokban.

Ha a tanulmányaid során kiemelkedő eredményeket értél el, fontos arra is felhívnod a figyelmet. A liftbeszédének az elejére írjon egy rövid mondatot arról, hogy ki is Ön. Ebben elég, ha köszön, megadja a teljes nevét és a foglalkozását. Bemutatkozhat profil például egy bizonyos vállalat képviselőjeként, egy kis- vagy középvállalkozás tanácsadójaként vagy bármilyen más pozícióban. Ha még nem fejezte be a tanulmányait, akkor megjelölheti a területet, ahol tanul és a tanulmányok helyét.

Leave a Reply